spring

خريد و فروش مصالح ساختماني

spring
social
spring

خريد و فروش مصالح ساختماني

کاهش تقاضا درپی افزایش تورم

دوشنبه دوازدهم 2 1401 14:19

براساس گزارش موجود از بازار آهن روز گذشته قیمت روزانه آهن آلات نوسان خاصی را تجربه نکرد و شاهد ثبات قیمت محصولات فولادی در بخش عمده‌ای از بازار بودیم البته تقریبا نیمی از مبادی فروش نیز به کاهش قیمت‌ها اقدام کردند.

بازار ارز نیز پس از افزایش جزئی قیمت دلار در روز دوشنبه، نوسان چندانی در روز گذشته نداشت و هر دلار آمریکا در بازار آزاد به قیمت ۳۰ هزار و ۲۸۰ تومان مبادله شد.

تحلیل قیمت روزانه آهن
باتوجه به اینکه روز گذشته قیمت روز اهن عمدتا در بیشتر شرکت‌ها ثابت اعلام شد قیمت روز میلگرد نیز از این امر مستثنا نبود و تغییر چندانی در قیمت‌ها اعمال نشد، اما در بخش دیگری از بازار کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی این محصول مشاهده شد.

قیمت روز پروفیل و انواع لوله نیز تقریبا در همه بخش‌ها ثابت اعلام شد و تنها تعداد انگشت‌شماری از شرکت‌ها قیمت محصولات خود را کاهش دادند. قیمت نبشی و ناودانی نیز عمدتا ثابت بود اما کاهش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی این محصول در چند کارخانه مشاهده شد.

قیمت روزانه تیرآهن در بخش کیلوفروشی کاهش ۱۰۰ تومانی را تجربه کرد و در بخش شاخه فروشی نیز کاهش ۱۰ الی ۲۰ هزار تومانی اعلام شد، اگرچه در برخی مبادی فروش افزایش قیمت تیراهن تا حدود ۵ الی ۲۲۰ تومان نیز مشاهده شد.

با آغاز فصل زمستان احتمال می‌رود بازار آهن به رکود عمیق‌تری فروبرود زیرا به دلیل کاهش ساخت‌وسازها به مراتب تقاضا نیز بیش از پیش کاهش می‌یابد به همین جهت پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل سرما بازار آهن روند فعلی را در پیش بگیرد و تغییرات قابل توجهی در آن رخ ندهد.

از سویی دیگر روز گذشته در تالار صنعتی قیمت شمش در مقایسه با آخرین عرضه کاهش جزئی را تجربه کرد که به تأثیر از آن برخی کارخانه‌ها اقدام به کاهش قیمت محصولات فولادی کردند، البته گفتنی است این جریان تأثیر چشمگیری در بازار آهن و فولاد اعمال نکرد و تغییرات قیمتی چندان قابل توجه نبود.

لینک ادامه مطلب

(0) نظر
X